ANUNTURI SECRETARIAT

IMPORTANT!!!!!

Adeverințele de licență, disertație, absolvire conversie profesională și formare profesională (postuniversitar) – promoția 2021, în   perioada menționată, se pot ridica de la Biroul Acte Studii (Rectorat), Șos. Panduri, nr. 90, etaj 3, camera 303.

Cererile pentru restanțele din anii anteriori se transmit online până la data de 30 august 2021.

Cererea trebuie să fie însoțită de chitanța de plată a taxei de examen (50 lei/examen).

Cererile pentru reexaminări (examene nepromovate) se transmit online în perioada 9-13 septembrie 2021.

Cererea trebuie să fie însoțită de chitanța de plată a taxei de examen (pentru a treia prezentare) (50 lei/examen).

Taxa se achită în contul facultății:

CONT BCR -RO 51 RNCB 0076010452620069

Examenele se vor susține în perioada 13-21 septembrie 2021.

Cererile pentru măriri de note se transmit online până la data de 9 septembrie 2021.

Studenții pot solicita reexaminarea în vederea măririi notei la cel mult 6 discipline, din care maximum 3 gratuite, urmând ca celalalte sa fie condiționate de plata unei taxe (50 lei/examen).

Taxa se achită în contul facultății:

CONT BCR -RO 51 RNCB 0076010452620069

Examenele se vor susține în perioada 13-21 septembrie 2021 (în aceeași perioadă cu reexaminările).

Cererile pentru:

- reînmatriculări (cererile de reînmatriculare se pot aproba dacă există locuri disponibile) - descarca aici

- prelungiri de școlaritate pentru finalizarea studiilor (studenți care au maximum 5 examene nepromovate) - descarca aici

- reluări de studii (după întrerupere) - descarca aici

se depun la secretariat în perioada 1 - 15 septembrie 2021.

Toate cererile se transmit secretarului de an după cum urmează:

Nr.crt

Program de studii

Secretar de an

Adresa e-mail

1.

Psihologie, an I

Carmen Obretin

2.

Psihologie, an II

Nicoleta Micu

3.

Pedagogie, an I și II

Victorela Ionescu

4.

Psihopedagogie specială, an I și  II

Victorela Ionescu

5.

Master anul I: TLPC, PPSI, MEOPE, FF, IICE, PED-ARTE, CSDC.

Conversie profesională an I.

Daniela Goian

6.

Master anul I: POMRU, PSCOC, PAP, SOPRU, EDU/PECP.

Mihaela Marcu

7.

Master anul I: PC, PEU, ECCF/PCF, PADSN, PMTS

Monica Rozescu

8.

PIPP București, an I și an II

Claudia Ceaușu

9.

Master anul I ET, EPSD, ME

Sânziana Ciuncan

10.

PIPP Buzău, an I și an II și master an I Buzău

Elena Negoiță

11.

PIPP Focșani, an I și an II și master an I  Focșani

Gina Florea

Cererile pentru  transferuri de la alte universități de stat se depun la sediul facultății din București / Filiala Focșani / Filiala Buzău, însoțite de situația școlară si copia CI, în perioada 1-15 septembrie 2021 - descarca aici

Studenții din anul I, studii universitare de master, an univ. 2020/2021 vor aduce la secretariat diploma de licență și suplimentul la diplomă în original și copie (dacă nu sunt depuse deja la dosar), în perioada 21-25 septembrie 2021, în vederea reclasificării pe locurile de la buget/taxă.

Ultima modificare Miercuri, 28 Iulie 2021 23:04